قیمت فروش لباس بختیاری در تهران اصفهان و اهواز
قیمت فروش لباس بختیاری در تهران اصفهان و اهواز

به مرکز فروش لباس محلی بختیاری خوش آمدید. انواع لباس بختیاری شامل ؛ گیوه ملکی ، چوخا(چوقا)، شلوار دبیت حاج علی اکبری درجه یک، کلاه خسروی و لباس محلی بچه گانه موجود است.

شما عزیزان که در تهران تشریف دارید، می توانید سفارش خود را با اندازه های اختصاصی سفارش داده و در کمتر از 3 روز تحویل بگیرید.

سفارشات با استفاده از تیپاکس یا پست پیشتاز برای شما ارسال خواهند شد.

مشاهده فروشگاه آنلاین لباس بختیاری 

لباس بختیاری در تهران

بسیاری از همتباران ما در تهران اقامت دارند و از آنجایی که هر بختیاری باید اصالت خود را حفظ و به بختیاری بودن خود افتخار کند. لر و بختیاری از اقوام ریشه دار و با اصالت ایران هستند و وظیفه من بعنوان یک بختیاری تولید و توزیع لباس فاخر بختیاری به سراسر ایران است.

خرید و فروش لباس محلی بختیاری در اصفهان و اهواز

عزیزان همتبار که در اصفهان و اهواز هستین می توانید لباس بختیاری مورد نیاز خود را سفارش داده و در کمتر از 3 روز درب منزل تحویل بگیرید.

همخون و همتبار من که درحال خواندن این متن هستی، به وجود بااصالت خود افتخار کن. چون تو شایسته پوشیدن لباسی هستی که لباس شاهان و بزرگان است.

با پوشیدن این لباس فاخر در مهمانی و جشن ها درخشان تر و خوشتیپ تر از قبل ظاهر خواهید شد.

با لباس بختیاری عکس بگیرید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید چون این اصالت و ریشه دار بودن شما را نشان می دهد.

ست لباس کامل لباس بختیاری شامل چیست؟

 1. کلاه نمدی سیاه رنگ
 2. چوخا(چوقا)
 3. شلوار دبیت
 4. گیوه ملکی

هرکدام از موارد بالا را می توانید بتنهایی سفارش دهید.

لباس بختیاری شامل جلیقه و تیشرت موجو می باشد:

 1. جلیقه طرح چوقا
 2. تیشرت طرح چوقا

لباس محلی زنانه شامل چیست؟

 1. مِینا
 2. بندسوزن(بندسیزن)
 3. لَچَک
 4. پیراهن
 5. شلوار قِری

مینا: مینا (mayna) روسری بلند از پارچهٔ نازک حریر مانند به رنگ‌های آبی، سبز، زرد، سرخ یا بنفش است. جوانان از رنگ‌های روشن و زنان میانسال از رنگ‌های تیره استفاده می‌کنند.

بندسیزن: بند سوزن[۸] از پشت سر تا کمرگاه آویزان می‌شود. دو سر این ریسمان را که پر از مهره و زینت آلات دیگر است، به وسیلهٔ گیره یا دو سنجاق قفلی بر روی لچک محکم می‌کنند.

شلوار قری: شلوار قِری در اصل دامنی است با چین‌های فراوان که نیم تنهٔ پایین بدن را می‌پوشاند. در گذشته از پارچهٔ مخمل استفاده می‌شد که بسیار جذاب ولی سنگین و گران بود ولی امروزه از پارچه‌های سبک‌تر و ارزانتر استفاده می‌شود. به علت سنگینی شلوار به جای کش، از بند یا طناب باریکی استفاده می‌کنند که در اصطلاح محلی به آن دُم شلوار می‌گویند. زنان، زیر شلوار قری یک زیرشلواری می‌پوشیدند که به آن پاکَش می‌گفتند.

لچک: لَچَک (lachak) کلاه مانندی است که قسمت پشت آن در زیر مینا قرارگرفته وبا سوزنی به مینا متصل می‌گردد. روی لچک منجوق دوزی شده‌است و دو بند دارد که از کنار گوش‌ها گذشته و زیر گلو به هم گره می‌خورند تا لچک را روی سر ثابت نگه دارند. لچک را با پولک‌های کوچک و همچنین مهره‌های ریز به نام مُنجوق (مُنجُق) تزیین می‌کنند که جلوه‌ای خاص به لچک می‌دهند. لچک زنان بختیاری انواع گوناگون دارد و رایج‌ترین آن ریالی می‌باشد که در تزیین آن از سکه‌های قدیمی (ریال) استفاده می‌شود. لچک در برخی گویش‌ها مانند گویش میوندی، کُلچِه نامیده می‌شود.

همین حالا سفارش لباس بختیاری مردانه یا زنانه خود را سفارش دهید.

مشاهده فروشگاه آنلاین لباس بختیاری 

5/5 - (3 امتیاز)